Як працюють на карантині державні органи – поради громадянам

Популярне

COVID-19: Інтерактивна мапа України

Інтерактивна мапа поширення COVID-19 територією України. Мапа відображає дані МОЗ України та результати досліджень, які проводяться вірусологічною референс-лабораторією Центру...

Тиждень із симптомами COVID-19 – власний досвід журналіста

Заходи щодо попередження захворювання та недопущення поширення вірусу SARS-CoV-2 (коронавірус) діють в місті Києві ось уже третій тиждень поспіль....

Шестиденка і миттєве звільнення: що чекає українців

Не вщухають запеклі дебати навколо гучного законопроекту №2708 "Про працю". Представники профспілок називають його рабським, юристи впевнені в тому,...

Агентство UA-Times дослідило, якими державними послугами на період карантину мешканці Києва можуть користуватися дистанційно. Спойлер – практично всіма, крім так і не оприлюдненої інформації щодо відвідування декількох міністерств і КОДА.

Які державні органи в Києві надають послуги дистанційно

Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП)

Мінцифри підготувало ряд рекомендацій для ЦНАП.

Зокрема, громадянам рекомендують відкласти візит до ЦНАП, якщо це не терміново. У відкритій частині ЦНАП має перебувати не більше людей, ніж робочих місць для обслуговування. Поза межами приміщення мають бути зручні місця очікування в черзі на відстані не менше 1 метра один від одного. Відстань між відвідувачами та адміністраторами також не має бути менша ніж 1 метр. Не будуть допускати громадян з ознаками інфекційних захворювань без масок у приміщення, їм будуть рекомендувати звернутися пізніше або отримати послугу електронно (якщо це можливо).

Водночас мінцифри закликало громадян за можливістю утриматися від візитів до ЦНАП та інших фронт-офісів.

На період карантину ЦНАПи м. Києва працюють у звичному режимі (з 9.00 до 20.00). Проте КМДА наполягає, щоб громадяни планували свій візит до ЦНАП заздалегідь. Запроваджено запис на конкретну годину прийому, для цього обов’язково необхідно здійснити попередню реєстрацію в електронній черзі за посиланням.

Для консультації з адміністраторами працює call-центр. Номери телефонів ЦНАП по місту Києва можна дізнатися, перейшовши за посиланням та обравши необхідний район.

Офіс Генерального прокурора

Проведення  особистого прийому громадян в органах прокуратури призупиняється.

Звернутися до Офісу Генерального прокурора Ви можете – з письмовим зверненням:

– зателефонувавши на телефон «гарячої лінії»  – (044)-200-76-24.

Подробиці тут.

Національне антикорупційне бюро України

З 16 березня 2020 року до особливого розпорядження тимчасово призупиняється робота громадської приймальні Національного антикорупційного бюро України, його територіальних управлінь, а також здійснення особистого прийому громадян Директором НАБУ та іншими працівниками. Як громадяни можуть звернутися до Національного антикорупційного бюро України та його територіальних управлінь, зазначено тут.

Державне бюро розслідувань

Із 17 березня 2020 року до особливого розпорядження тимчасово призупиняється особистий прийом громадян керівниками та працівниками слідчих підрозділів центрального апарату та територіальних управлінь Державного бюро розслідувань. Прийом звернень, повідомлень про злочин, запитів та скарг триває через спеціально обладнані скриньки та за зазначеними тут поштовими і електронними адресами.

Суди Києва

Оприлюденно рекомендаційний лист Голови Ради суддів України щодо запровадження особливого режиму роботи судів на період карантинних заходів.

Фото з сайту Верховного суду України

Суди загальної юрисдикції м. Києва

Голосіївський районний суд міста Києва

Суд звертається до громадян з проханням утриматися від участі у судових засіданнях, якщо слухання не передбачають їхньої обов’язкової присутності, а також від особистого відвідування суду для подачі позовів, заяв, скарг, клопотань та інших звернень.

Суд пропонує скористатись можливістю подати свої заяви чи інші звернення до суду із використанням поштового зв’язку, сервісів «Електронного суду» та електронної пошти.

Обмежено допуск в судові засідання осіб, які не є учасниками судових засідань;

обмежено допуск у судові засідання та приміщення суду осіб з ознаками респіраторних захворювань;

припинено проведення особистого прийому громадян керівництвом суду;

припинено прийом канцеляріями суду та архівом для ознайомлення та видачі копій процесуальних документів;

рекомендовано учасникам судових справ подавати до суду заяви про відкладення розгляду у зв’язку із карантинними заходами.

Повідомлення тут .

Дарницький районний суд міста Києва

Суд продовжує працювати у звичному режимі та здійснює розгляд призначених справ.

Громадян просять утриматись  від  зайвих візитів  до суду,  якщо  розгляд справи не  передбачає їх обов’язкової присутності як учасників, а також у разі,  якщо  у них є будь-які ознаки гострої респіраторної хвороби .

У разі бажання особистої участі у справі та  неможливості прибути до суду з поважних причин – повідомити про це    письмово   чи  усно. Учасники цивільних та адміністративних   справ  мають право заявити клопотання про розгляд справи у їх відсутності шляхом подання письмових заяв або клопотань на поштову адресу суду. У кримінальних справах явка учасників є обов’язковою.

Подробиці тут.

Деснянський районний суд міста Києва

На період з 16 березня по 03 квітня 2020 року обмежено доступ до приміщення суду осіб, які не є учасниками судових засідань та мають симптоми гострих вірусних захворювань (температура, кашель, нежить, блідість обличчя, тощо). Також суд припиняє всі заходи, не пов’язані з процесуальною діяльністю суду, проведення особистого прийому громадян керівництвом суду.

Рекомендується учасникам судових розглядів подавати до суду заяви про розгляд справ у їхню відсутність за наявними у справі матеріалами або роз’яснити можливість відкладення розгляду справ.

Пропонується надавати до суду документи (позовні заяви, заяви, скарги, відзиви, пояснення, клопотання, заяви про ознайомлення з матеріалами справи та інше) в електронному вигляді на електронну адресу суду, через особистий кабінет в системі «Електронний суд» та поштою.

Подробиці тут.

Дніпровський районний суд міста Києва

При відвідуванні суду просять вживати профілактичні заходи. І все.

Сайт суду.

Оболонський районний суд міста Києва

Суд рекомендує відвідувачам суду з явними симптомами респіраторних захворювань, скористатись  альтернативними шляхами звернення до суду, а саме за допомогою підсистеми «Електронний суд», електронної пошти суду, а також з усіх виниклих питань звертатись за телефонами на сайті.

Крім цього, Оболонський районний суд м. Києва роз‘яснює учасникам судових процесів можливість відкладення/оголошення перерви у судових засіданнях у зв‘язку із карантинними заходами шляхом подання відповідних клопотань, окрім випадків, де обов‘язкова (невідкладна) участь сторін обумовлена чинними процесуальними кодексами (зокрема, перебування осіб під вартою).

Подробиці тут.

Печерський районний суд міста Києва

Суддям Печерського районного суду міста Києва в період з 17 березня 2020 року по 03 квітня 2020 року рекомендовано організувати призначення та розгляд судових справ у судових засіданнях з урахуванням впроваджених протиепідемічних заходів COVID-19 та встановленого наказом голови суду 16.03.2020 № 128-з/2020 особливого режиму роботи суду, виходячи з невідкладності вирішення процесуальних питань та прийняття процесуальних рішень відповідно до засад пропорційності судового процесу та розумності строків розгляду справ судом. А також впроваджено поштову скриньку суду для подання вхідної кориспонденції.

Подробиці тут.

Подільський районний суд міста Києва

Суд звертається до громадян з проханням утриматися від участі у судових засіданнях, подавши заяви про розгляд справ у відсутності відповідного учасника якщо слухання не передбачають Вашої обов’язкової присутності, а також від особистого відвідування суду для подачі позовів, заяв, скарг, клопотань та інших звернень.

Суд пропонує скористатись можливістю подати свої заяви чи інші звернення до суду із використанням поштового зв’язку, сервісів «Електронного суду» та електронної пошти.

Подробиці тут.

Святошинський районний суд міста Києва

Суд просить:

утриматися від візитів до суду без нагальної потреби;

не відвідувати судові засідання, де участь сторін визнана судом необов’язковою;

дотримуватися правил санітарної безпеки та гігієни;

утриматись від відвідування місць великого скупчення людей;

не виходити з дому при підвищеній температурі тіла та з ознаками гострих респіраторних захворювань, одразу звертатися за кваліфікованою медичною допомогою.

Для подачі документів до суду наполегливо просимо використовувати поштовий зв’язок; офіційну електронну пошту суду; особистий кабінет в системі “Електронний суд”; телефонний зв’язок.

Подробиці тут.

Солом’янський районний суд міста Києва

Суд просить громадян утриматися від зайвих візитів до суду, якщо розгляд справи не передбачає обов’язкової присутності як учасників.

Інформацію у справі можливо отримати у телефонному режимі (список номерів додається) та на сайті “Судова влада” за посиланням. Суд просить громадян за можливості подавати будь-які заяви за допомогою засобів поштового зв’язку або на електронну скриньку суду. З 17 березня 2020 року особистий прийом громадян керівництвом суду (головою суду, заступниками голови суду, керівником апарату суду та заступниками керівника апарату суду) проводитись не буде.

Суд просить вертатись до канцелярій та архіву суду виключно у години прийому громадян, встановлені  на період карантину.

Подробиці тут.

Шевченківський районний суд міста Києва

Суд працює в штатному режимі. Разом з тим запроваджені обмежувальні заходи на період дії карантину до 3 квітня 2020 року.

Суд просить максимально утриматись від безпосереднього відвідування приміщення суду в даний період. Зокрема, справи в порядку спрощеного провадження, а також ті, що не потребують обов’язкової участі сторін можуть бути розглянуті за їх відсутності у разі наявності відповідного клопотання. Справи, які підлягають негайному вирішенню відповідно до процесуальних кодексів, будуть розглядатися в звичайному режимі.

Сторони не позбавлені права звернутися з клопотанням про відкладення судового розгляду за зразком.

Таку заяву Ви можете подати із використанням поштового зв’язку, сервісів «Електронного суду» та електронної пошти.

Подробиці тут.

Апеляційний суд міста Києва

Суд призупиняє проведення масових заходів, не пов’язаних із процесуальною діяльністю, зокрема, особистий прийом громадян керівництвом суду, екскурсії, семінари тощо.

Київський апеляційний суд рекомендує громадянам використовувати альтернативні шляхи звернення до суду (електронну пошту, телефон, поштовий зв’язок).

Веб-сайти.

Окружний адміністративний суд міста Києва

Інформація про зміни в графіку відсутня. Радимо переглядати оновлення на їхньому сайті.

Господарський суд Києва

У суді міста Києва запроваджено особливий режим роботи, згідно з яким:

припиняється проведення особистого прийому громадян керівництвом суду;

припиняється проведення будь-яких заходів, не пов’язаних із процесуальною діяльністю (семінари, круглі столи, екскурсії тощо).

Працівникам Служби судової охорони, що здійснюють пропускний режим до приміщень суду, рекомендовано не допускати до залів судового засідання осіб, які не є учасниками судового процесу, та осіб з ознаками респіраторних захворювань.

Представникам учасників судового процесу рекомендовано утримуватись від участі у судових засіданнях, якщо слухання не передбачають обов’язкової їх присутності,  а також подавати до суду заяви про розгляд справ за наявними у справі матеріалами та за відсутності учасників судового процесу.

Подробиці тут.

Міністерства та служби

Міністерство внутрішніх справ

Щодо прийому громадян – тиша.

Державна прикордонна служба України

Щодо графіку роботи громадської приймальні – тиша. Cлідкуйте за сайтом.

Державна міграційна служба України.

Щодо графіку роботи громадської приймальні – тиша.

У зв’язку із введенням карантину до іноземців та осіб без громадянства, які не змогли виїхати за межі України або не змогли звернутися до територіальних органів/підрозділів Державної міграційної служби України із заявою про продовження строку перебування на території України та/або про обмін посвідки на тимчасове/постійне проживання, не буде застосовуватися адміністративна відповідальність за порушення законодавства про правовий статус іноземців та осіб без громадянства, якщо такі порушення настали в період чи внаслідок встановлення карантину.

Зазначені норми стосуються виключно іноземців та осіб без громадянства, які станом на початок карантинних заходів (16 березня 2020 року) перебувають в Україні на законних підставах.

Також передбачено, що оформлення документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, у період введення карантину здійснюється за місцем звернення особи.

Крім того, на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), з дня оголошення карантину зупиняється перебіг строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг та строків надання цих послуг, визначених законом. Від дня припинення карантину перебіг цих строків продовжується з урахуванням часу, що минув до його зупинення.

Міграційна служба вкотре закликає громадян України, іноземців та осіб без громадянства у період карантинних заходів утриматися від відвідування підрозділів ДМС без нагальної потреби.

Стежте за оновленнями на офіційному веб-сайті ДМС та офіційній сторінці ДМС у соцмережі Facebook.

Міністерство закордонних справ України

Скасовано особисті прийоми громадян керівництвом. Більше подробиць нема.

Міністерство енергетики та захисту довкілля

Тимчасово скасовано особистий прийом громадян та запропоновано громадянам звертатися до Громадської приймальні переважно електронною поштою та телефоном.

Міноборони

На час проведення заходів карантину розгорнуто Центр координації та взаємодії органів влади з військовим командуванням. Про прийом громадян інформації немає.

Слідкуйте за сайтом.

Міністерство культури, молоді та спорту

Графіку прийому громадян немає. Є повідомлення про карантин.

Міністерство освіти і науки

Частина фахівців працюватиме дистанційно, призупинено прийом громадян, звернення приймаються поштою, кореспонденція опрацьовується у звичному режимі. Скасовуються або відтерміновуються раніше заплановані наради, перевірки, атестаційні та акредитаційні експертизи тощо.

На час призупинення прийому громадян відправити звернення можна на поштову чи електронну адресу МОН або ж залишити у скриньці для прийому кореспонденції.

Міністерство розвитку громад та територій України

Інформації про прийом нема. Є лише новина про коронавірус.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України

Про прийом громадян інформації нема.

Слідкуйте за їхнім сайтом.

Міністерство соціальної політики

Інформація про прийом громадян відсутня.

На період карантину усі соціальні виплати здійснюються за графіком. Міністерство соціальної політики вживає усі необхідні заходи для забезпечення виплати і доставки пенсій та соціальних допомог, а також житлових субсидій на період карантину у плановому режимі.

Майже 2/3 одержувачів пенсій та соціальних виплат отримують їх на банківські рахунки, тому для них жодних змін щодо механізму та термінів виплат не відбудеться. Укрпошта працює у звичайному режимі.

Слідкуйте за сайтом.

Міністерство у справах ветеранів України

Інформація про прийом громадян відсутня. Міністерство перевело частину своїх працівників на дистанційну роботу, продовжує працювати у штатному режимі та виконує всі свої функції.

Міністерство фінансів

Інформація про прийом громадян відсутня.

Міністерство фінансів працює в штатному режимі та продовжує виконувати усі свої функції. Керівний склад Мінфіну присутній на своїх робочих місцях.

Частина працівників Мінфіну виконуватимуть свою роботу дистанційно з понеділка, 16 березня 2020 року. Передовсім ідеться про осіб, які мають дітей. Всі закордонні відрядження скасовано, а офіційні зустрічі проводитимуться в режимі конференц-дзвінків.

Слідкуйте за сайтом.

Мінцифри

Інформація про прийом громадян відсутня.

Слідкуйте за їхнім сайтом.

Мін’юст

Інформація про прийом громадян відсутня.

Частина працівників Мін’юсту виконуватимуть свою роботу дистанційно із застосуванням електронних комунікацій і технологій.

Міністерство юстиції продовжує працювати у штатному режимі та виконує всі свої функції.

Відділи державної реєстрації актів цивільного стану

З 12.03.2020 по 03.04.2020 встановлено карантин і прийом громадян у відділах державної реєстрації актів цивільного стану обмежено.

Безпосередній прийом громадян здійснюватиметься виключно з питань державної реєстрації народження, смерті та видачі архівних документів про державну реєстрацію актів цивільного стану, необхідних для підтвердження при підзахороненні, а також державної реєстрації шлюбу (на підставі заяв, поданих до 13.03.2020). Державна реєстрація розірвання шлюбу за взаємною згодою подружжя, яке не має дітей, призначена на вказаний період, проводитиметься на загальних підставах.

Наголошуємо, що відповідно до наказу Міністерства юстиції України №1187/5 від 09.07.2015 «Про запровадження пілотного проекту щодо подання заяв у сфері державної реєстрації актів цивільного стану через мережу Інтернет» громадянам надано можливість отримати консультацію або подати документи, необхідні для державної реєстрації актів цивільного стану, онлайн за допомогою веб-порталу «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану».

У відділах державної реєстрації актів цивільного стану працюють телефонні «гарячі лінії», за якими також можна отримати кваліфіковану юридичну допомогу.

Міністерство інфраструктури України

Про відвідування громадян – тиша.

Слідкуйте за оновленнями сайту.

Київміськрада та КМДА

Київська міська влада тимчасово обмежує доступ громадян до адмінбудівлі Київради та КМДА. Через скасування проведення особистого прийому громадян до 3 квітня КМДА нагадує про способи подачі запиту на інформацію, розпорядником якої адміністрація.

Як подати запит на інформацію, розпорядником якої є Київська міська державна адміністрація, можна прочитати тут.

До комплексу на Хрещатику, 36 зможуть потрапити тільки працівники структурних підрозділів КМР та КМДА, які мають впосвідчення. Також пускатимуть громадян та представників підприємств, установ і організацій для представництва інтересів в адміністративній комісії при виконавчому органі Київради (КМДА), які проводяться на 1-му поверсі мерії. Але якщо у відповідному прес-центрі перебуватиме не більше 15-ти осіб.

Міська влада тимчасово призупиняє особистий прийом громадян у мерії до 3 квітня.

Можна надсилати свої звернення до міського голови, КМДА чи Київради електронною або звичайною поштою. Листи можна буде залишити і в спеціальних скриньках, які розмістять біля центрального входу до будівлі на Хрещатику, 36. Комісії Київради також не зможуть приймати громадськість, але вони, за традицією, транслюватимуться онлайн.

Скасовуються проведення нарад, засідань колегіальних та консультативно-дорадчих органів. У разі потреби вони можуть здійснюватися в телефонному режимі або у форматі відеоконференцій.

Райдержадміністрації Києва

Доступ громадян обмежений, крім центрів надання адміністративних послуг.

Київська обласна державна адміністрація

Про відвідування громадян – тиша.

Слідкуйте за оновленнями сайту.

Об’єднання профспілок, організацій профспілок у м. Києві “Київська міська рада профспілок”

З 17 березня працює у дистанційному режимі.

АТ «КИЇВГАЗ»

Всі центри обслуговування АТ «КИЇВГАЗ» переходять на дистанційну форму обслуговування абонентів. Особистий прийом громадян у центрах обслуговування тимчасово не здійснюватиметься.

Для вирішення питань можна скористатися дистанційною формою обслуговування на веб-сайті АТ «КИЇВГАЗ». Контактний центр працюватиме у звичайному режимі. Подробиці тут.

ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ»

В період з 17.03.2020 р. по 03.04.2020 р. обмежено прийом громадян в Центрі обслуговування споживачів (вул. Павла Усенка, 3) та департаменті енергозбуту (пров. Гната Хоткевича, 2).

Звернення споживачів будуть прийматись в телефонному та електронному режимах.

Подробиці тут.

YASNO E-mobility

На сайті зазначено лише: «Діджитал-захист від коронавірусу. Обслуговуємо дистанційно». І все.

Київводоканал, центри обслуговування споживачів

Тимчасово припиняють прийом абонентів наступні Центри обслуговування споживачів: вул. Академіка Вільямса, 3/7,  вул. Академіка Туполєва, 19-А,  б-р Чоколівський, 40. Вирішити питання можливо через Skype.

Подробиці тут.

ДТЕК «Київські електромережі»

З 17 березня тимчасово припиняє особистий прийом клієнтів у центрах обслуговування. Всі послуги будуть надавати дистанційно. Отримавши ваше звернення через будь-який із каналів зв’язку, співробітники нададуть необхідну консультацію й інформацію про те, як оформити й отримати послугу.

Що можна зробити за допомогою дистанційних сервісів, перераховано тут.

Проект «Лікар у Вашому домі»

Призупиняє свою роботу на період проведення у місті протиепідемічних заходів. Подробиці тут.

Київобленерго

З 17 березня 2020 року тимчасово припиняє особистий прийом клієнтів в центрах обслуговування. Всі послуги будуть надаватися дистанційно. Що ви зможете за допомогою дистанційних сервісів, перераховано тут.

Укрпошта

Під час карантину Укрпошта частково змінює умови доставки, вручення та безкоштовно зберігатиме у відділеннях реєстровані поштові відправлення.

З 12 березня по 3 квітня 2020 р. (включно) Укрпошта частково змінює умови доставки, вручення та зберігання реєстрованих поштових відправлень «Укрпошта Експрес», «Укрпошта Стандарт» та «Укрпошта SmartBox».

Зокрема, відтепер:

  1. Рекомендовані поштові відправлення (крім листів з позначкою «Судова повістка») необхідно вкладати до поштових та абонентських скриньок адресатів. У аркуші ф. 8 обов’язково зазначити дату та написати «Вкладено у поштову скриньку». Якщо абонентська скринька адресата несправна, варто поінформувати адресатів про надходження рекомендованих листів повідомленнями або через мережу інтернет, або через засоби зв’язку – домашні чи мобільні телефони.
  2. Рекомендовані листи з позначкою «Судова повістка» доставляти відповідно до вимог Правил надання послуг поштового зв’язку.

З 17 березня 2020 р. і до закінчення карантину в усіх об’єктах поштового зв’язку плата за зберігання реєстрованих поштових відправлень, зокрема «Укрпошта Експрес», «Укрпошта Стандарт» та «Укрпошта SmartBox» не стягується. Також безкоштовним буде зберігання вхідних (імпортних) відправлень з-за кордону.

Нагадаємо, що Верховна Рада України ухвалила закон про протидію коронавірусу.


patroneText

загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Найновіше

Асоціація платників податків посадила в Ботанічному саду 100 дерев

Асоціація платників податків України висадила у Національному Ботанічному саду ім. Н.Н.Гришка НАН України 100 дерев. Таким чином ВГО АППУ...

Оксана СКОРОБОГАЧ | Трудовые отношения будут модернизированы?

В связи с необходимостью модернизации учета трудовых отношений наемных работников Верховная Рада приняла в первом чтении Законопроект, который утверждает переход от бумажных к электронным...

Експерт: тиск на гривню формують зростаючі інфляційні очікування

Андрій Шевчишин, керівник відділу аналітики ГК Forex Club, зробив короткостроковий прогноз курсу національної валюти на перші дні жовтня. Курс гривні в середу, 30 вересня, відкрився...

Сім’ям загиблих в авіакатастрофі в Харківській області виплатять допомогу в розмірі 1 млн 576 грн

Міністр оборони України Андрій Таран прийняв рішення про виплату грошової допомоги сім'ям загиблих в результаті краху військового літака в Харківській області. Про це повідомляє...

Експерт: негативним фактором для гривні залишається зростання числа хворих Covid-19

Керівник відділу аналітики ГК Forex Club Андрій Шевчишин дав UA-Times короткостроковий прогноз курсу національної валюти. Курс гривні в п'ятницю, 25 вересня, відкрився розширенням спреда за...

Думай

Директор SAP: “Як в Америці, так і в Європі ви побачите, що завдання нижнього рівня будуть автоматизовані”

Том Кіндерманс, директор німецької корпорації-розробника програмного забезпечення та надавача послуг консалтингу SAP у Центральній і Східній Європі розповів UA-Times,...

Читай

Влада чує бізнес: підсумки роботи ІІІ  Форуму  бізнес-асоціацій України

Верховна Рада та Уряд готові проводити усі необхідні зміни, які пропонують українські підприємці. Таким є підсумок Форуму «Діалог громадянського...

Теж цікаво

Блоги

Оксана СКОРОБОГАЧ | Трудовые отношения будут модернизированы?

В связи с необходимостью модернизации учета трудовых отношений наемных работников Верховная Рада приняла в первом чтении Законопроект, который утверждает переход от бумажных к электронным...

Єгор ШИШЕНОК | Що чекає на українську економіку восени

Нестабільний курс, проблеми з соціальними виплатами, політичні скандали останніх днів – все це початкові симптоми кризи, що насувається. Більшості людей зрозуміло, що в останній...

Андрій ЗАБЛОВСЬКИЙ | Ринок Big Data в Україні або як не проґавити свій шанс?

Згідно даних IBM Research, 90% усіх даних, створених людьми, з’явилися тільки останні 10 років. За таких темпів генерації даних через сто років кордон між...

ОЛЬГА КРАСКО | Як вивести з тіні трудових мігрантів і здійснити мрію президента

Влада наголошує на необхідності виведення з тіні трудової міграції, але в який спосіб? Яким чином гарантувати умови безпеки українцям з користю для держави? Більше року...

Іванна КОСТЮХІНА-ЧЕРНОВА | Сила бренду: навіщо і як розробити

"Бренд – це не річ, продукт, компанія або організація. Бренди не існують в реальному світі – це ментальні конструкції. Бренд найкраще описати як суму...
- -