Цьогоріч кияни отримали несподіваний подарунок “під ялиночку”. Фонд державного майна України, у віданні якого нині перебувають споруди комбінату “Преса України” зобов’язав Державну наукову архітектурно-будівельну бібліотека імені В. Г. Заболотного, яка розміщена в будівлі підприємства, за адресою просп. Перемоги, 50, звільнити приміщення до 01 січня 2020 року.
Своє занепокоєння з цього приводу тоді висловила заслужений архітектор України та народний депутат від політичної партії “Слуга народу” Ганна Бондар. У своєму дописі в соціальній мережі Фейсбук, депутатка закликала звернути увагу на проблему Офіс президента України та втрутитися в ситуацію профільне міністерство (Мінрегіонбуд).
“Державне видавництво «Преса України» відмовляється продовжувати договір оренди з бібліотекою на 2020 рік…. Можливо це пов‘язане із намірами реалізації ДПТ, що передбачає будівництво ЖК поруч із бібліотекою, а може недбалість державного підприємства”, – зазначила народна обраниця.
Після втручання Бондар 27 грудня в мережі з’явилося повідомлення, що договір-оренди буде продовжено як мінімум ще на місяць, а поки для бібліотеки буде підібране альтернативне приміщення з дотриманням усих необхідних умов.
Проте, уже 8 січня бібліотека листом отримала заяву Регіонального відділення фонду державного майна України по м. Києву про припинення чинності договору оренди № 7023 від 31.12.2014 в зв’язку із закінченням строку його дії.
Означені події дивним чином збіглися у часі з іншим “переплануванням”, що відбувається просто навпроти бібліотеки за адресою просп. Перемоги, 50а. Так, ще у листопаді 2019 року за 100 м від входу до бібліотеки, просто посеред скверу “Слава танкістам”, де розташована пам’ятна стела Міст-героїв, зеленим металевим парканом була відгороджена ділянка площею близько 0,3 га, а багаторічні дерева – вирубані. Розпочаті підготовчі роботи для будівництва.
Згідно даних Державного земельного кадастру про право власності та речові права на земельну ділянку, частина скверу перейшла в приватну власність ще в червні 2014 року. Цільове призначення було змінено на “1.11.6. – інша комерційна діяльності”.
А вже за 4 роки власник – Товариство з обмеженою відповідальністю “Шулявка” (далі – ТОВ “Шулявка”) передало право на забудову ділянки Обслуговуючому кооперативу “Ексон прем`єр Шулявська”. При цьому зміни цільового призначення на “житлове/комерційне будівництво” не відбулося.
Згідно даних Держархбудінспекції України підрядником будівництва виступає ПрАт “Агробудмеханізація”. У квітні 2018 року інспекцією було зареєстровано повідомлення первісного власника ділянки – ТОВ “Шулявка”, про початок підготовчих робіт для будівництва торгово-офісного комплексу з рестораном швидкого харчування та благоустроєм і озелененням скверу.
Станом на 10 січня на об’єкті працює важка техніка, на території присутня охорона. Однак, всупереч вимогам закону, паспорту об’єкту будівництво й досі немає. Замість нього на паркані висить план місцевості в крупному масштабі з позначенням об’єкту будівництва.
Цікавим є інше – на детальному плані місцевості, люб’язно розміщеному забудовником, зображені будівлі, окремі елементи інфраструктури та навіть окремі дерева і чагарники. Втім, взагалі відсутня будівля бібліотеки! А дарма – адже, Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В. Г. Заболотного – єдина всеукраїнська галузева бібліотека загальнодержавного значення. У фондах установи нині перебуває 420 тисяч примірників унікальної вітчизняної та світової літератури XVI–XXІ століть з питань будівництва, архітектури та суміжних галузей, бібліотека не має аналогів в Україні.
Проте, забудовнику, вочевидь, це нецікаво. Поспілкувавшись з будівельниками, журналістам UA-Times вдалося дізнатися, що на місці будівлі бібліотеки запланували облаштувати паркінг, а за зеленим будівельним парканом уже невдовзі має постати найвищий хмарочос Києва висотою у 70-поверхів.
Підтвердження таких сміливих припущень нам вдалося відшукати в мережі. На сайті www.50avenuekiev.com є візуалізація проекту ЖК “50Avenue”. При чому, базовою мовою сайту є іврит, що непрямо вказує на клінтоорієнтованість проекту на зарубіжних інвесторів. Офіс продажів, до речі, також знаходиться за кордоном:B.S.R 2 , Israel, Ben Gurion 1, benei-brak 27 floor.
Дмитро Перов
Як, незважаючи на рішення Київради, будівельні компанії примудряються продовжувати розірвані договори-оренди, читайте в нашому матеріалі «У Києві впав черговий паркан, але пляж залишається у будівельників«.