Коронавірус COVID-19 захопив всі континенти, крім Антарктиди. Згідно зі статистикою, станом на вечір п’ятниці, 28 лютого, хворими в світі вважаються 83 094 людини. Кількість померлих – 2872, з них 2858 жителі Китаю.
На 14-денний карантин відправлений президент Монголії Халтмаагійн Баттулга, як тільки він повернувся в середу з Китаю після одноденного візиту. Місцеве агентство Монцаме передає повідомлення прес-служби керівника країни: “Ми підтверджуємо, що президент був поміщений на карантин”. Ніяких офіційних повідомлень про самопочуття Баттулга немає. Разом з ним в ізоляції в одній з клінік Улан-Батора знаходяться міністри, радники і військові, які супроводжували президента під час візиту.
Практично на карантині знаходиться і Папа Римський Франциск, який буквально два дні тому, бажаючи показати солідарність з усіма, кого торкнувся спалах коронавірусу, поспілкувався з віруючими на площі Св.Петра у Ватикані. Тепер, за заявою Ватикану, понтифік скасував ряд заходів і працює з дому «через легке нездужання». За даними агентства АР, 83-річний понтифік кашляв на службі з нагоди Попільної середи, першого дня посту.
У самій Італії, за офіційними даними, зареєстровано 655 осіб, які захворіли. Там сталося 17 летальних випадків. Як ми писали раніше, серед захворілих тут є і українка, яка приїхала до Італії відвідати рідних.
У п’ятницю про перші випадки зараження на своїй території оголосили Нігерія і Нова Зеландія. Нігерія стала першою країною на південь від пустелі Сахара, в якій зареєстрували зараження. Вірус в легкій формі проявився у італійця, який прилетів в Лагос з Мілану. Влада Нігерії зараз намагається виявити всіх, хто з ним контактував.
Як повідомляє британський телеканал Бі-Бі-Сі, першому хворому в Новій Зеландії понад 60 років. Однак його ім’я, стать і національність приховуються від громадськості. Відомо лише, що інфікований прилетів з Ірану і зараз знаходиться на карантині в лікарні міста Окленд.
Оперативний штаб Азербайджану повідомив про фіксацію першого випадку зараження коронавірусом COVID-19. “Це громадянин Росії, який прибув на територію Азербайджану з Ірану. Його помістили в інфекційний блок спеціального режиму”, – наголошується в інформації штабу.
У Грузії зафіксовано другий випадок зараження. За словами директора Інфекційної лікарні Тбілісі Тенгіза Церцвадзе, це 31-річна жінка, яка подорожувала по Італії разом з групою з Грузії. За даними порталу «Грузія online» в «Банку Грузія» заявили, що це їх співробітниця. У першому випадку, підтвердженому в середу, це був чоловік, який побував в Ірані та повернувся в Грузію сухопутним шляхом через Азербайджан.
Китайська влада повідомила про 327 нових хворих за добу, що стало найнижчим показником зараження за останній місяць. Південна Корея залишається другою за кількістю хворих країною після КНР. Тут в п’ятницю число заражених зросло на 315 людини – до 2337.
Удар по економіці
Тим часом тривалий карантин на території найбільшої економіки в світі і панічні настрої в Європі вдарили по світових ринках. У п’ятницю вони продовжили різке падіння, пов’язане зі зниженням попиту на нафту через уповільнення темпів зростання китайської економіки. Економісти висловлюють побоювання, що епідемія може запустити глобальну рецесію.
Як передає «Радіо Свобода», на азіатських біржах в п’ятницю котирування впали на 3-4%. У четвер на Нью-Йоркській біржі індекс Dow Jones впав більш ніж на 4% – це найбільше падіння за кілька років. Всього за тиждень котирування акцій знизилися більш ніж на 10%. Європейські фондові ринки впали на 4-5% в ході торгів в п’ятницю.

