Радник прем’єр-міністра Юрій Голик виклав на своїй сторінці в Фейсбуці підсумкову презентацію про використання Обласними Адміністраціями (ОДА) коштів Дорожнього Фонду за підсумками 2019 року.
Згідно з цим документом, обладміністрації не використали 1,476 млрд грн Дорожнього Фонду ($ 61,5 млн), що становить 10% річного обсягу. З урахуванням того, що лише 35% Дорожнього Фонду виділяється ОДА на ремонт і утримання доріг, виходить, що була освоєна лише третина наданих для цих цілей грошей. “Це дуже багато. 1,476 млрд грн до доріг не дійшли », – написав Голик.
Згідно підсумкової презентації, найкраще ремонтували дороги в Сумській, Хмельницькій, Харківській областях. А ось в Черновецькій не використано було 39% або 90 млн грн Дорожнього Фонду, в Кіровоградській – 34,55% або 164 млн грн Дорожнього Фонду, в Житомирській – 24,4% або 189 млн грн Дорожнього Фонду.
Лідером з використання коштів на капітальний ремонт в минулому році виявився Київ. За даними презентації, в столиці витратили 100% коштів Дорожнього Фонду. Трохи менше Дніпропетровська ОДА – 84% та Івано-Франківська ОДА – 83,6%.
«Ідеальний варіант для будь-якої ОДА з точки зору здорового сенсу – це співвідношення ремонт/утримання доріг 80%/20%, – пише Голик. – І в рамках ремонту доріг немає ямкового. При цьому, за підсумками року використано 100% Дорожнього Фонду. Хто в 2019-му році відповідав таким критеріям: м. Київ – 100% капітальний ремонт і 95% Дорожнього Фонду використано, Дніпропетровська ОДА – 84% капітальний ремонт і 92% Дорожнього Фонду використано, Івано-Франківська ОДА – 83% капітальний ремонт і 94% Дорожнього Фонду використано».
Радник також акцентував увагу на тому, з якою швидкістю чиновники витрачали гроші Фонду.
«15% всього Дорожнього Фонду або 2,3 млрд грн витрачено ОДА в грудні. Багато ви бачили дорожніх робіт в грудні? Залишки Дорожнього Фонду були у ОДА і станом на 30.11, але вони не використовувалися. Звідки такі витрати в грудні? Згідно закритих актів виконаних робіт. Чому вони не були закриті раніше, якщо гроші були? Що це за роботи, акти за якими закривалися в грудні? Обслуговування доріг у вигляді прибирання снігу? Могло б так бути, але не було у нас рясних снігопадів в грудні. Тобто відповідь на це риторичне запитання очевидна», – резюмував Голик.