На розгляд Верховної ради 27 лютого внесли проект закону про визнання таким, що втратив чинність, Закону України “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення”.
Законопроект зареєстровано під номером 3130 від 27.02.2020. Ініціатори законопроекту – Наталія Королевська, Нестор Шуфрич, Юрій Солод, Василь Німченко, Вадим Рабінович, Михайло Макаренко.
Тексту самого законопроекта на сайті парламенту немає. Однак у 2019 році Королевська вносила до ВРУ законопроект, який може бути аналогічним за змістом.
Статтею 49 Конституції України кожному громадянину гарантується право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування. Також передбачено, що в державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безоплатно, при цьому держава сприяє розвиткові лікувальних закладів усіх форм власності, а існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена.
Нардеп Королевська у тексті законопроекту від 29.08.2019 стверджувала, що «усі ці конституційні норми були грубо порушені унаслідок ухвалення 19 жовтня 2017 р. Закону України “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення” N 2168-VIII, який дав старт так званій “медичній реформі” в Україні. Дія вказаного Закону, а також непрофесійна та безвідповідальна урядова політика, що реалізувалася у галузі охорони здоров’я протягом кількох останніх років, привела до стрімкої деградації вітчизняної системи охорони здоров’я до рівня найвідсталіших країн світу».
Королевська пропонує в законодавчому порядку врегулювати питання відміни медичної реформи.
Нагадуємо, що це не перша спроба «демонтажу рішень часів Майдану». Так, Кива, Портнов та Лукаш подали законопроект про кримінальне переслідування майданівців.
Між тим діє прийнятий Верховною Радою 21 лютого 2014 року закон про недопущення переслідування учасників акцій протестів, що передбачає позбавлення як кримінальної, так і адміністративної відповідальності всіх осіб, які були затримані під час акцій протестів.