Слідчі ДБР допитали Тетяну Чорновол

Популярне

COVID-19: Інтерактивна мапа України

Інтерактивна мапа поширення COVID-19 територією України. Мапа відображає дані МОЗ України та результати досліджень, які проводяться вірусологічною референс-лабораторією Центру...

Тиждень із симптомами COVID-19 – власний досвід журналіста

Заходи щодо попередження захворювання та недопущення поширення вірусу SARS-CoV-2 (коронавірус) діють в місті Києві ось уже третій тиждень поспіль....

Шестиденка і миттєве звільнення: що чекає українців

Не вщухають запеклі дебати навколо гучного законопроекту №2708 "Про працю". Представники профспілок називають його рабським, юристи впевнені в тому,...

14 квітня 2020 року в територіальному управлінні Державного бюро розслідувань у місті Києві відбувся допит Тетяни Чорновол, народної депутатки України 8 скликання.

Як повідомляє ДБР на своєму сайті, Чорновол підозрюється в умисному протиправному заподіянні смерті іншій людині, вчиненому за попередньою змовою групою осіб способом, небезпечним для життя багатьох осіб (п.п. 5, 12, ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України).

У ході допиту, як стверджує ДБР, підозрювана відмовилася від надання показів, посилаючись на ст. 63 Конституції України.

Перед тим, 10 квітня, слідчі ДБР повідомили про підозру Тетяні Чорновол за фактом умисного вбивства громадянина Захарова.

Фото зі сторінки Тетяни Чорновол на Facebook

Подробиці справи з 2014 року

Також ДБР наголосило у окремому повідомленні на своєму сайті, що воно «поза політикою», і оприлюднило подробиці «справи Чорновол».

Відповідно до матеріалів кримінальних проваджень та встановленої хронології подій, розстріли на Майдані та прилеглих вулицях у м. Києві 18.02.2014 розпочалися після підпалу офісу «Партії регіонів».

Досудове розслідування у справі за фактом вбивства Захарова Володимира Костянтиновича, 1948 р.н., з 18.02.2014 по 15.11.2017 проводилося слідчими МВС, які сформували основну доказову базу.

Після прийняття Генеральним прокурором Юрієм Луценком рішення про зміну підслідності у зазначеному провадженні та передачу його до Департаменту спецрозслідування під керівництвом Горбатюка С. слідчі дії у провадженні не проводилися.

Юрій Луценко повідомив про свою особисту присутність під час подій, пов’язаних з підпалом офісу «Партії регіонів». На думку ДБР, це вказує на незаконність прийняття Луценком процесуальних рішень у цьому провадженні, де він є свідком. Це може свідчити про конфлікт інтересів при прийняття рішення про зміну підслідності у кримінальному провадженні.

Фото з сайту ДБР

Рішення про виділення кримінального провадження щодо Тетяни Чорновол та визначення підслідності у ньому за ТУ ДБР, розташованому у м. Києві, прийнято 25.03.2020 прокурором Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках.

З моменту створення Управління з розслідування «справ Майдану» у Державному бюро розслідувань, воно підпорядковується в.о. Директору ДБР Олександру Соколову.

Затримання Чорновол після оголошення повідомлення про підозру за відсутності дозволу слідчого судді на її затримання ДБР називає неможливим. Про такий дозвіл на затримання сторона обвинувачення не зверталася.

ДБ наголосило, що Чорновол не підозрюється (обвинувачується) у організації чи участі у масових протестах. Інформація, озвучена Чорновол Т. про те, що їй інкримінується вчинення злочинів, передбачених ст. 170, 294, 146, 122, 121, 125, 126 КК України, ДБР називає недостовірною.

Звернення Олександра Соколова

 

Також в.о. директора ДБР Олександр Соколова опублікував на сайті ДБР звернення щодо «справи Чорновол».

Він наголосив, що кримінальне провадження за фактом вбивства громадянина Захарова під час масових протестів, розслідувалось з 2014 по 2017 роки слідчими Нацполіції. Саме завдяки Нацполіції було зібрано основні докази по справі, проведено ряд експертиз, допитано свідків та встановлено осіб, причетних до вчинення особливо тяжкого злочину.

В подальшому, за рішенням колишнього Генпрокурора вказане кримінальне провадження передано для здійснення досудового розслідування до Управління спеціальних розслідувань ГПУ, співробітниками якого з 2017 року до передачі провадження в ДБР не проводилось жодної слідчої дії.

25 березня 2020 року прокурор Департаменту процесуального керівництва у справах Майдану передав епізод за фактом загибелі Захарова для подальшого розслідування до територіального управління ДБР у Києві.

Після вивчення матеріалів та проведення додаткових процесуальних дій слідчі ДБР встановили, що у вчиненні умисного вбивства Захарова підозрюється Тетяна Чорновол.

Приймаючи до уваги, що подальше розслідування по цьому злочину ще триває, слідчі ДБР проводять заходи для встановлення інших причетних осіб. На сьогодні ДБР ініціювало перед судом питання щодо обрання запобіжного заходу відносно Чорновол.

Соколов наголосив, що задля забезпечення конституційних прав та свобод, враховуючи те, що Чорновол є матір’ю неповнолітніх дітей, є учасником АТО, а також приймаючи до уваги ситуацію з COVID-19, слідчі ДБР запропонували суду на період подальшого слідства обрати запобіжній захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Далі очікується закінчення розслідування даного кримінального провадження та скерування його для розгляду по суті, і суд прийматиме рішення, чи винна Чорновол.

Соколов звернув увагу, що у лютому 2020 року Моніторингова місія ООН з прав людини надала Україні рекомендації, у тому числі, щодо розслідування вбивств, вчинених під час акцій протесту на Майдані. Серед іншого, в них констатується відсутність підозрюваних за фактом загибелі Захарова, який не брав участі у протестах.

Крім того, Соколов відзначив, що слідчі Управління ДБР, яке спеціалізується на розслідуванні подій під час Революції Гідності, протягом останніх трьох місяців повідомили про підозру 12 особам. Серед них 6 правоохоронців, 4 судді, 2 «тітушки» (так сказано в оригіналі звернення Соколова – ред.), з них 3 особи причетні до вбивств активістів. Соколов вважає, що вказані результати є кращими за ті, що були досягнуті Департаментом спецрозслідувань ГПУ в 2019 році.

У разі доведення вини Тетяні Чорновол загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 10 до 15 років або довічне позбавлення волі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Український бренд одягу

- Advertisement -

Обмен Валют

Найновіше

Німецька в школі та університеті: як застосувати знання мови українським учням?

На перший погляд німецька може видаватися важкою для вивчення та не надто милозвучною. Однак варто лише дізнатися більше про...

- Advertisement -

Слідуйте за успіхом разом із нами! Кваліфіковані юридичні послуги

Експерт: в Україні не варто чекати зниження цін на паливо

За попередній тиждень середні ціни на бензин А-95 по Україні зросли на 1,28% до 30,08 грн, А-92 +1,39% до 29,15 грн, А-95 преміум залишився...

Експерт: НБУ не дасть аграріям зміцнити гривню

Курс української гривні в п'ятницю, 9 липня, тримався на позначці 27,35 гривень за долар. Попит і пропозиція на ринку періодично виходять з рівноваги, але...

Експерт: говорити про потенціал зростання криптовалют рано

Криптовалюти продовжують торгуватися з невизначеною динамікою. Два дня ціна може зростати, потім два дні падати. Що відбувається на ринку віртуальних валют, розповів UA-Times головний...

Експерт: сьогодні ринок більше орієнтується на покупців валюти

Курс гривні в середу, 7 липня, торгується з невеликим ослабленням, відкотуючись до 27,33 гривень за долар. Напередодні продавці валюти так і не змогли перехопити...

Думай

В чому недосконалість Закону “Про пластикові пакети” і як магазини будуть його виконувати

Торговельні мережі готуються до реалізації підписаного 7 червня Президентом України Володимиром Зеленським Закону № 2051-1 «Про обмеження обігу пластикових...

Читай

Що українці купують в інтернеті до відпустки

У червні українці готувалися до випускних і святкових днів, а також до прийдешніх поїздок. В інтернеті купували сукні до...

Теж цікаво

Блоги

Світлана СОЛОВЙОВА | Чи матимуть майбутнє в Україні хворі на рідкісні захворювання

Українці з орфанними (рідкісними) захворюваннями - одна з найбільш вразливих категорій пацієнтів. Оскільки їх кількість незначна у порівнянні з іншими нозологіями, держава звертає на...

Аліна ДЕМЧИК | Криптовалюта: регулювання, оподаткування, судова та кримінальна практика

Електронні гроші вже не є чимось міфічним чи пов’язаним з футуристичними фільмами. Сьогодні це абсолютно реальний платіжний засіб, яким користуються у всьому світі. Теорія...

Андрій ЗАБЛОВСЬКИЙ | Як новітні технології вирішують глобальні проблеми людства

Останніми роками різноманітні технології та рішення на базі штучного інтелекту (AI) починають активно впроваджуватися також в країнах Африки, в тому числі на рівні реалізації...

Аліна ДЕМЧИК: Отримання прописки онлайн перестане бути міфом?

Реєстрація місця проживання є сьогодні однією з найпопулярніших адміністративних послуг в Україні. В той же час, ця процедура досі лишається однією з найскладніших, що...

Вікторія ТЮТЮННИКОВА | Які права дає нам Закон про ринок землі

З 1 липня 2021 року набирає чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення», який...
- -