Усі евакуйовані люди пройшли перевірку і не мають симптомів гострих респіраторних захворювань. В історії України така спецоперація відбулася вперше.
Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, який особисто відвідав Нові Санжари у Полтавській області, запевняє: «Усі евакуйовані люди пройшли перевірку і не мають симптомів гострих респіраторних захворювань. Люди в повній безпеці. Об’єкт знаходиться під охороною фізичною та наглядом медиків-інфекціоністів».
Гончарук зазначив у дописі на своєму каналі в Telegram, що на території об’єкту для охорони людей залишаються 300 працівників Нацгвардії, ще 100 нацгвардійців — у резерві. Нацполіція посилила патрулювання в регіоні.
Троє медичних працівників, які перебували з евакуйованими людьми під час польоту, і надалі залишаються з ними. Також із ними на території місця обсервації буде ще один медик. Прем’єр запевняє, що безпосередньо з розміщеними ані персонал медцентру, ані оточуючі контактувати не будуть.
Також Гончарук розповів подробиці сутичок 20 лютого: “Стосовно провокацій місцевих мешканців, які заважали автобусам із евакуйованими людьми проїхати на територію медичного центру. 9 правоохоронців отримали поранення, 5 із них — середньої тяжкості. У двох автобусах, які везли людей, розбиті вікна. Поліція вже порушила кримінальні провадження. Відеоматеріалів, щоб ідентифікувати тих, хто видав каміння — достатньо. Усі винні будуть покарані за всією суворістю закону”.
Нацполіція України додає: “Поліція розпочала два кримінальні провадження за фактом заворушень у Нових Санжарах.
Групи агресивно налаштованих людей спровокували сутичку, тож поліція вимушена була припинити групове порушення правопорядку.
Окрім того, один чоловік намагався автомобілем здійснити наїзд на правоохоронців.
Для захисту громадян та припинення масового заворушення працівники поліції вимушені були застосувати заходи фізичного впливу, відповідно до вимог Закону”.
Як повідомляє нацполіція у дописі на своїй сторінці на Facebook, після сутичок за медичною допомогою звернулися 9 поліцейських та одна цивільна особа. За даним фактом відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 294 (масові заворушення) та ч. 2 ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України.
Ігор Клименко, голова нацполіції, додає, що “учасники акції не реагували на всі спроби правоохоронців не допустити загострення ситуації”. Він розповів, що сили Нацполіції, Національної гвардії, ДСНС у Нових Санжарах виставили о 7-й годині ранку. При цьому місцеві жителі уже створили 5 несанкціонованих блокпостів поблизу санаторію, де планували розмістити громадян, котрі прибули з Китаю, і перекрили дорогу тракторами та автомобілями.
“На фініші були створені несанкціоновані барикади, – цитує Клименка прес-служба нацполіції у повідомленні на Facebook. – Вони розвели багаття, які мали на меті не допустити працівників поліції і автобуси з людьми на місце дислокації санаторію. Згодом агресія переросла у відкриту агресію, почали кидати каміння і все, що попадалося під руку. Поліція та Нацгвардія вжила всіх заходів, аби попередити, а потім припинити масові заворушення”.
Нагадаємо, що протягом 20 лютого мешканці Нових Санжар протестували проти розміщення евакуйованих із Уханя.
Міністерка охорони здоров’я Зоряна Скалецька залишається в обсервації з евакуйованими.
Тим часом представники ВООЗ на форумі по коронавірусу повідомили, що пік епідемії чекають в кінці лютого.