Карантин, 1 день: поки підприємці шукали можливості працювати, на Софіївській люди продовжили гуляння

Популярне

COVID-19: Інтерактивна мапа України

Інтерактивна мапа поширення COVID-19 територією України. Мапа відображає дані МОЗ України та результати досліджень, які проводяться вірусологічною референс-лабораторією Центру...

Тиждень із симптомами COVID-19 – власний досвід журналіста

Заходи щодо попередження захворювання та недопущення поширення вірусу SARS-CoV-2 (коронавірус) діють в місті Києві ось уже третій тиждень поспіль....

Шестиденка і миттєве звільнення: що чекає українців

Не вщухають запеклі дебати навколо гучного законопроекту №2708 "Про працю". Представники профспілок називають його рабським, юристи впевнені в тому,...

8 січня вступила в дію нова “карантинна” постанова уряду, а отже в Україні запроваджені нові протиепідемічні обмеження. Чи всі дотримуються карантинних обмежень та як до них ставляться самі українці в перший день нового карантину, з’ясовували журналісти UA-Times.

Садочки працюватимуть

Постанова Кабінету міністрів України № 1236 (далі – Постанова), а саме вона встановлює нові карантинні обмеження в Україні, була прийнята ще 9 грудня минулого року. Втім, аби ще раз наголосити на важливості прийнятих рішень, а радше – прояснити всі ті обмеження, які запроваджуються, в переддень початку локдауну президент зібрав всіх міністрів на селекторній нараді.

МОЗ

На нараді президент України Володимир Зеленський зазначив, що нинішній карантин буде менш суворий за весняний локдаун, а прем’єр-міністр України Денис Шмигаль – заспокоїв громадян, повідомивши, що й надалі у звичному режимі працюватимуть громадський транспорт, стратегічні підприємства та дитячі садки. Але забороняється приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім торгівлі виключно товарами, що належать до продуктів харчування, лікарських засобів, виробів медичного призначення, засобів гігієни, побутової хімії, засобів зв’язку, друкованих засобів масової інформації, ветеринарних препаратів, кормів, насіння, засобів захисту рослинна торгівельних площах, не менше як 60 відсотків яких призначено для торгівлі такими товарами. Торговельна діяльність іншими групами товарів можлива лише через адресну доставку замовлень.

Також уряд прозвітував про виконання інформаційної компанії, зокрема, поширення інформації про нові обмеження через засоби масової інформації, інформаційні бюлетені та плакати. Втім, як виявилось – цього було недостатньо… Так, лише двоє з 10 опитаних нами людьми змогли чітко перелічити нові карантинні обмеження, щоправда й ті – неповністю. Зокрема, громадяни нашої країни й досі не знають, що супермаркети на час карантину продаватимуть лише продовольчі товари та засоби індивідуальної гігієни, натомість – перукарні зможуть працювати й надалі, але по попереднім записам клієнтів.

МОЗ
Карантинні обмеження дістались навіть стін МОЗу

Через тотальне нерозуміння ситуації з боку населення та загальну “нерозбериху” з тим, що можна продавати і кому можна працювати, а кому ні – уже пообіді 8 січня Міністерство охорони здоров’я України видало чергове роз’яснення щодо дії Постанови.

Натомість, соціальні мережі заполонили фото завішених обмежувальною стрічкою магазинних полиць, а люди почали істерично шукати – де ще можна придбати шкарпетки… або навіть труси…, які в одних магазинах були завішані оголошеннями про заборону на продаж, а в інших доступ до цих товарів залишався вільним.

У магазин – лише за необхідним

Основний дискомфорт, який українці відчули на собі з впровадженням нової “карантинної” постанови, стосувався т.зв. “групи непродовольчих товарів”, вільний продаж яких, згідно Постанови, суттєво обмежувався. Зокрема, на сьогодні, у вільному продажу на полицях магазинів та супермаркетів, крім продовольчих товарів можуть перебувати лише засоби індивідуальної гігієни. Решта товарів можуть знаходитись на полицях, однак їх продаж на час карантину обмежений.

Інформаційні буклети Уряду в мережі інтернет

На думку Уряду, такі обмеження допоможуть скоротити кількість відвідувань магазинів та загальний час перебування в них, що має скоротити там контакт з можливими носіями коронавірусу.

Окрім купівлі непродовольчих товарів, для українців до 24 січня включно обмежені відвідування закладів культури (кіно, театр і т.д.), закладів громадського харчування, спортивних заходів, розважальних центрів, тренажерних залів та закладів освіти. Але чи будуть дотримуватись цих обмежень вони?

Думка підприємців

“До нових карантинних обмежень ставлюсь негативно. Вони абсурдні. Сотні фото це підтверджують”, – говорить молодий столичний підприємець Віктор Коваленко. Він переконаний, що запроваджені урядом обмеження будуть негативно впливати не лише на окремі галузі господарства, а й на всю економіку в цілому. І хоч його контент-студію KVikStudio вони не торкнулися, обмеження можуть боляче вдарити по бізнесу клієнтів, а це “мінус” для будь-якої компанії. Вирішення проблеми Віктор описує доволі просто, але водночас прагматично: “Уряду потрібно перестати кошмарити бізнес, а сили краще направити на розвиток медичної інфраструктури”.

Більш болісно цей локдаун вдарить по ресторанах. “Наше кафе зачинилося на відвідування, проте ми працюємо на самовинос та доставку в межах нашого району. Ми вимушені були скоротити своє меню та відправити в безоплатну відпустку частину персоналу, включаючи усіх офіціантів. Чи зможемо ми повернути увесь свій професійний колектив, я не можу зараз впевнено сказати”, – поділилася представниця одного столичного закладу Анастасія.

Власник СТО Валентин був готовий зачинитися на час нового локдауну, але потім у колег дізнався, як можливо швидко отримувати запчастини: “Під час термінового ремонту інтернет-магазини не вхід. Тому сенсу працювати не було. Але з’ясувалося, що у нас с колегами назбиралося достатньо візиток продавців з авторинку. Продавці готові виносити нам потрібні речі під паркан ринку, або відправляти запчастини на таксі. Тому ми продовжуємо працювати”.

Думка громадян

Вирішивши трохи прогулятися пост-різдвяним Києвом у перший день карантину, нам вдалося поспілкуватися з киянами, але не вдалося побачити хоча б натяку на якісь карантинні обмеження.

Колготи і шкарпетки тепер під забороною

«Мы весной уже один карантин переживали… Оно от нас никуда всё равно не денется, нужно ждать. Если мы все виживем, то уже хорошо – но переболеют все, кто бы как не прятался», – поділилася своїми думками пані Валентина, яка з чоловіком прийшла подивитися на різдвяне містечко біля арки Дружби Народів. На її думку, карантинні заходи необхідні, однак навряд чи допоможуть вже сьогодні.

Слова жінки можна зрозуміти – за останні 10 місяців пандемії українці остаточно зневірились у спроможності чиновників, хоч якимось чином впливати на ситуацію. Невиправдано різкі обмеження на початку пандемії, коли загальне число хворих не досягало й сотні осіб на мільйон населення, і такі ж непослідовні послаблення, коли число хворих щодень вже збільшувалося на тисячі. Все це підірвало віру громадян у правильність запроваджуваних обмежень, як результат – повне їх ігнорування.

Люди вже зневірились в карантинних обмеженнях

Сотні, тисячі людей без масок або інших засобів індивідуального захисту сьогодні мандрували головними новорічними локаціями столиці. Дитячі майданчики, кавові ятки, дитячі аніматори – все це працювало… і про соціальну дистанцію тут можна забути…

“Звичайно страшно, але куди ми від того дінемося. Стомились уже боятися [посміхається]. Скоро вже вакцина буде, тоді вже все – будемо жити, як раніше… А поки – ну, треба потерпіти”, – переконана пані Ніна. До нових карантинних обмежень вона ставиться з розумінням, але про те, що вони починають діяти вже від сьогодні – не знала, бо “ще ж не закінчились свята”.

Приблизно такої ж думки, певно, були й незліченна юрба людей, які весь день безперервним потоком рухалися скляним мостом від Арки “Дружби Народів” до пам’ятника Святому Володимиру і на зворот.

Люди вже зневірились в карантинних обмеженнях

Звісно, уже традиційні продовольчі ятки різдвяно-новорічного містечка тут завбачливо прикрили. Втім, варто було нам пройти якихось 200 м, як торгівля кипить новим життям!

З позитивного – слід відмітити, що торгівля повністю припинилася на головній вулиці країни- Хрещатику. Жоден з магазинів чи закладів громадського харчування, включаючи різноманітні кіоски з кавою або кебабом не працював. Були зачинені ятки з продажу їжі і біля головної ялинки на Софіївській площі.

Однак, всі ці “здобутки” перекреслює повне ігнорування киянами маскового режиму і, якщо про це ще варто говорити – соціальної дистанції…

Читайте також: “Почав діяти двотижневий карантин (фото)”та “Наші в Польщі: без маски ходиш тільки вдома, а “народний шпиталь” не виправдав очікування”

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Український бренд одягу

- Advertisement -

Обмен Валют

Найновіше

Німецька в школі та університеті: як застосувати знання мови українським учням?

На перший погляд німецька може видаватися важкою для вивчення та не надто милозвучною. Однак варто лише дізнатися більше про...

- Advertisement -

Слідуйте за успіхом разом із нами! Кваліфіковані юридичні послуги

Експерт: в Україні не варто чекати зниження цін на паливо

За попередній тиждень середні ціни на бензин А-95 по Україні зросли на 1,28% до 30,08 грн, А-92 +1,39% до 29,15 грн, А-95 преміум залишився...

Експерт: НБУ не дасть аграріям зміцнити гривню

Курс української гривні в п'ятницю, 9 липня, тримався на позначці 27,35 гривень за долар. Попит і пропозиція на ринку періодично виходять з рівноваги, але...

Експерт: говорити про потенціал зростання криптовалют рано

Криптовалюти продовжують торгуватися з невизначеною динамікою. Два дня ціна може зростати, потім два дні падати. Що відбувається на ринку віртуальних валют, розповів UA-Times головний...

Експерт: сьогодні ринок більше орієнтується на покупців валюти

Курс гривні в середу, 7 липня, торгується з невеликим ослабленням, відкотуючись до 27,33 гривень за долар. Напередодні продавці валюти так і не змогли перехопити...

Думай

В чому недосконалість Закону “Про пластикові пакети” і як магазини будуть його виконувати

Торговельні мережі готуються до реалізації підписаного 7 червня Президентом України Володимиром Зеленським Закону № 2051-1 «Про обмеження обігу пластикових...

Читай

Що українці купують в інтернеті до відпустки

У червні українці готувалися до випускних і святкових днів, а також до прийдешніх поїздок. В інтернеті купували сукні до...

Теж цікаво

Блоги

Світлана СОЛОВЙОВА | Чи матимуть майбутнє в Україні хворі на рідкісні захворювання

Українці з орфанними (рідкісними) захворюваннями - одна з найбільш вразливих категорій пацієнтів. Оскільки їх кількість незначна у порівнянні з іншими нозологіями, держава звертає на...

Аліна ДЕМЧИК | Криптовалюта: регулювання, оподаткування, судова та кримінальна практика

Електронні гроші вже не є чимось міфічним чи пов’язаним з футуристичними фільмами. Сьогодні це абсолютно реальний платіжний засіб, яким користуються у всьому світі. Теорія...

Андрій ЗАБЛОВСЬКИЙ | Як новітні технології вирішують глобальні проблеми людства

Останніми роками різноманітні технології та рішення на базі штучного інтелекту (AI) починають активно впроваджуватися також в країнах Африки, в тому числі на рівні реалізації...

Аліна ДЕМЧИК: Отримання прописки онлайн перестане бути міфом?

Реєстрація місця проживання є сьогодні однією з найпопулярніших адміністративних послуг в Україні. В той же час, ця процедура досі лишається однією з найскладніших, що...

Вікторія ТЮТЮННИКОВА | Які права дає нам Закон про ринок землі

З 1 липня 2021 року набирає чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення», який...
- -