СПЕЦПРОЕКТ: Третя хвиля COVID-19 очима жителів Німеччини та Бельгії

Популярне

COVID-19: Інтерактивна мапа України

Інтерактивна мапа поширення COVID-19 територією України. Мапа відображає дані МОЗ України та результати досліджень, які проводяться вірусологічною референс-лабораторією Центру...

Тиждень із симптомами COVID-19 – власний досвід журналіста

Заходи щодо попередження захворювання та недопущення поширення вірусу SARS-CoV-2 (коронавірус) діють в місті Києві ось уже третій тиждень поспіль....

Шестиденка і миттєве звільнення: що чекає українців

Не вщухають запеклі дебати навколо гучного законопроекту №2708 "Про працю". Представники профспілок називають його рабським, юристи впевнені в тому,...

UA-Times продовжує серію публікацій «Третя хвиля COVID-19 очима жителів інших країн», в якій знайомить з переживаннями мешканців різних держав на тему, як за кордоном живуть з коронавірусом. У цій частині знайомимо з ситуацією в Німеччині та Бельгії.

У ФРН зараження коронавірусом за весь час пандемії виявили у 2 754 002 осіб, з них понад 76 тисяч не пережили зараження. Це 2,8% від усіх зараженних. Станом на 27 березня, в критичному стані знаходяться 3 209 людей. На 83 млн жителів було зроблено 48 979 281 тестів – тобто протестований кожен другий мешканець. Канцлер ФРН Ангела Меркель 24 березня по підсумкам екстреного засідання скасувала раніше прийняте рішення оголосити в Німеччині два додаткових святкових дня і продовжити великодні вихідні до п’яти днів. На свята дозволено зустрітися тільки двом сім’ям не більше п’яти чоловік, не рахуючи дітей до 14 років.

«Третя хвиля пандемії ми й не помітили, коли вона почалася, тому що у нас весь час локдаун. Дуже тут перебільшують – з листопада місяця все закрито! Відкриті тільки продуктові магазини, аптеки, заправки і клініки, – розповіла нам мешканка Цойленрода-Трібес Олена. – Діти сидять вдома з листопада 2020 року. Були спроби відкрити початкову школу, щоб діти вчилися хоча б по черзі по класах. Але це не увінчалося успіхом – сидять вдома. Дають можливість хоч випускникам якось довчитися. А мій син в 8 класі і він з листопада не був в школі. Так, вони отримують онлайн завдання і так само онлайн відправляють назад вирішені завдання.

Діє заборона – не виходити на вулицю без вагомої причини. Але люди, звичайно ж, все одно ходять. Тільки погана погода змушує сидіти будинку. А на роботу і в магазин – ходять.

Практично кожні вихідні в містах ФРН проходять протести проти тривалого локдауну. Це – акція за відкриття шкіл

Люди вже не бояться ні корони, ні локдауна, всі вже втомилися і хочуть нормального життя. Показники захворюваності ростуть незрозуміло звідки. Правда, повсюдно роблять безкоштовні тести, але для цього треба попередньо записуватися в чергу. Літнім людям почали робити щеплення Pfizer і тут теж треба записатися в чергу.

Я не хочу робити щеплення, вірніше поки 50 на 50. По-перше, не знаєш побічних явищ або ефективність нової вакцини. А так як у нас вже мутований вірус тут гуляє, то і не знаєш, чи треба це щеплення взагалі. Уряд як би не примушує робити щеплення, але, наприклад, без щеплення потім можуть заборонити заселятися в готелі або полетіти в іншу країну. Виходить, тебе не змушують, але ти будеш змушений це зробити».

Житель Еркрат – передмістя Дюссельдорфа – Костянтин Фуксзон підтвердив нам, що як такої третьої хвилі офіційно не оголошували. «Всі говорять, що, мовляв, буде третя хвиля і, можливо, будуть знову вводитися обмеження і посилюватися локдаун. Локдаун, який був оголошений в грудні 2020 року просунули до 16 квітня. Хоча деякі обмеження скасовуються, але федеральні землі і кожне місто може самостійно приймати додаткові рішення щодо посилення/ослаблення заходів, в залежності від рівня захворюваності, – розповів Костянтин. – З 18 березня в землі Північний Рейн Вестфалія відновлено роботу дитячих садків і початкових шкіл, але якщо у дитини або викладача виявлений COVID-19, то весь заклад повністю або частково буде закрито на карантин. З 1 березня відкрилися перукарні – за попереднім записом. Дозволені зустрічі до п’яти чоловік з двох домогосподарств – раніше спільні зустрічі були обмежені – члени 1 сім’ї (домогосподарство) + 1 чоловік із зовні. С 8 березня дозволена робота косметичних салонів, але з обов’язковим регулярним тестуванням персоналу кожні 2 дні. Тести можна проводити самостійно за допомогою наборів для швидкого тестування. Тестуватися повинні клієнти і майстри, якщо процедура повинна проводитися на обличчі. Але самі тести дуже важко дістати. Також повинні відкритися книжкові магазини, квіткові магазини, бібліотеки, музеї і т.д. Але тільки за попереднім записом, всі квитки будуть персоналізовані. Маски необхідні у всіх закладах, а також є обов’язковими для носіння в деякий районах міст. Рекомендується віддалена робота.

Влада земель проводить зустрічі кожні два тижні, щоб обговорити ситуацію і прийняти рішення по ослабленню або посилення карантинних заходів. Також на цих зустрічах владою приймаються рішення про продовження карантину. Продовження більш ніж на два тижні необхідно погоджувати з Бундестагом.

Німці готові робити щеплення, але хотілося б мати можливість вибирати, якою вакциною робити щеплення. Для вакцинації відкриті кілька центрів. Зараз вакцинуються люди старше 70 років, а також лікарі, вчителі, вихователі і т.д. Надалі вікове обмеження буде знижуватися, але поступово. Тобто потім будуть вакцинуватися старше 60 і т.д. Сама вакцинація проходить повільно, тому що все узгоджується з усім ЄС. Оскільки кордони відкриті, вважається, що потрібно всім країнам ЄС вакцинувати одночасно. Тому закупівлями вакцини займаються на рівні ЄС централізовано. Можливо, тому швидкість вакцинації залишає бажати кращого. Поки не можу нічого сказати щодо того, відзначає влада вплив вакцинації.

Від пандемії відчувається втома. Особливо, коли прийняті владою рішення позбавлені будь-якої логіки. Наприклад, відкриваються перукарні і манікюр, але залишаються закритими косметичні салони. Але при цьому відкриті косметичні салони, які працюють при праксис докторів. У деяких місцях на вулицях вводяться додаткові обмеження, що не можна зупинятися. Наприклад, на набережній Дюссельдорфа не можна сісти на лавочці і відпочити, потрібно постійно рухатися.

Допомога компаніям і підприємцям, які постраждали від пандемії, дуже довго виплачується або не виплачується взагалі. Людям нічим платити за квартиру, оренду і тд. Мітинги проти пандемії розганяються поліцією. З’являється багато прикладів, коли бізнеси намагаються відкритися і працювати, ігноруючи заборони. Їх закривають, штрафують і т.д. Онлайн навчання позбавляє дітей можливості соціалізуватися. Особливо важко тим, хто перейшов з початкової школи в середню.

Влада бере під контроль пандемію тільки за допомогою обмежень. Тому в якійсь мірі вона її взяла під контроль. Але як довго все це зможе тривати? Є приклади або відкритої непокори, або тимчасового переїзду в інші країни, в тому числі і в Україну або Росію – в залежності від громадянства, де обмеження не такі жорсткі. Але в загальному і цілому німці продовжують терпіти за винятком окремих випадків”.

Бельгія

У цій країні статистика виглядає так. На 11,5 млн чоловік за весь час пандемії було виявлено 860 731 заражених коронавірусом. Рівень смертності склав 2,7% від захворілих – 22 852. Зараз в критичному стані залишаються 664 людини. Всього було зроблено 10 854 112 (!). Тобто в цій європейській країні протестували практично все населення. Нагадаємо, станом на 27 березня 2021 року в Україні зроблено ПЛР-тестів – 7 945 044.

«Ми в Бельгії дуже сподівалися, що третя хвиля нас омине. Але цього, на жаль, не сталося. І зараз останній тиждень ми бачимо дуже серйозне зростання кількості хворих до 5 тисяч в день, – розповіла UA-Times мешканка Бельгії Вікторія. – При цьому буквально три тижні тому уряд країни оголосив план виходу з карантину, оскільки почалася вакцинація і вже люди сподівалися, що все-таки приходить час розслабитися і вийти з карантину. Ось буквально на початку тижня була заява прем’єр-міністра про те, що план по виходу з карантину доведеться поставити на паузу, оскільки дуже сильно зросла захворюваність і набагато більша кількість потрапила в лікарню в відділення інтенсивної терапії, де обмежена кількість місць.

Фото Brussels Times

Вакцинація проходить повільно. Влада пов’язує це з тим, що постачальники вакцин не виконують свої зобов’язання і не поставляють ту кількість вакцин, яку обіцяли. Це досить серйозна проблема.

Як ми ставимося до карантину? У нас своя сім’я з маленькою дитиною і ми не самотні, нам є чим займатися круглий день, є кого вчити і з ким весело проводити час. Для нас самоізоляція – ще терпимо. Але є самотні люди і є молодь, яка звикла повноцінно проводити кожен день. У нас багато новин про те, що за статистикою психіатричні кабінети переповнені. Тобто моральне здоров’я нації під великою загрозою і це є однією з причин, чому уряд все-таки попускає карантин і не вводить повний локдаун. Люди вже дуже сильно втомилися. У сусідній Голландії з приводу карантинних заходів вже було масу протестів і наш уряд побоюється якогось соціального вибуху. Тому йому доводиться йти на компроміси і дозволяє щось.

Наприклад, зараз в Бельгії діє так званий план Outdoor – тобто дозволена активність зовні – на вулиці, але не всередині приміщень. Дозволили збиратися на вулиці в парку в кількості десяти осіб. У будинках поки збиратися не можна: до себе можна запрошувати тільки одну людину, з якою можна мати якийсь близький контакт (обніматися-цілуватися). Якісь заходи дозволені для дітей. До 50 осіб можуть збиратися на фестивалях на свіжому повітрі. Поки ось так уряд вибирає, що частково дозволити за умови, що це допустимо тільки на свіжому повітрі.

На сьогодні Бельгія одна з найбільш лояльних країн в ЄС, де відкриті магазини, працюють дитячі садки. Планували відкривати школи, які працюють частково, але через третьої хвилю тепер це під питанням. З 1 травня повинні були відкрити всы ресторани, кафе, бари – всы розважальні заклади крім нічних клубів, басейнів і спортивних клубів. Тепер це теж поставлено на паузу».

Читайте також: “СПЕЦПРОЕКТ: Третя хвиля COVID-19 очима жителів Ірландії”

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Український бренд одягу

- Advertisement -

Обмен Валют

Найновіше

Німецька в школі та університеті: як застосувати знання мови українським учням?

На перший погляд німецька може видаватися важкою для вивчення та не надто милозвучною. Однак варто лише дізнатися більше про...

- Advertisement -

Слідуйте за успіхом разом із нами! Кваліфіковані юридичні послуги

Експерт: в Україні не варто чекати зниження цін на паливо

За попередній тиждень середні ціни на бензин А-95 по Україні зросли на 1,28% до 30,08 грн, А-92 +1,39% до 29,15 грн, А-95 преміум залишився...

Експерт: НБУ не дасть аграріям зміцнити гривню

Курс української гривні в п'ятницю, 9 липня, тримався на позначці 27,35 гривень за долар. Попит і пропозиція на ринку періодично виходять з рівноваги, але...

Експерт: говорити про потенціал зростання криптовалют рано

Криптовалюти продовжують торгуватися з невизначеною динамікою. Два дня ціна може зростати, потім два дні падати. Що відбувається на ринку віртуальних валют, розповів UA-Times головний...

Експерт: сьогодні ринок більше орієнтується на покупців валюти

Курс гривні в середу, 7 липня, торгується з невеликим ослабленням, відкотуючись до 27,33 гривень за долар. Напередодні продавці валюти так і не змогли перехопити...

Думай

В чому недосконалість Закону “Про пластикові пакети” і як магазини будуть його виконувати

Торговельні мережі готуються до реалізації підписаного 7 червня Президентом України Володимиром Зеленським Закону № 2051-1 «Про обмеження обігу пластикових...

Читай

Що українці купують в інтернеті до відпустки

У червні українці готувалися до випускних і святкових днів, а також до прийдешніх поїздок. В інтернеті купували сукні до...

Теж цікаво

Блоги

Світлана СОЛОВЙОВА | Чи матимуть майбутнє в Україні хворі на рідкісні захворювання

Українці з орфанними (рідкісними) захворюваннями - одна з найбільш вразливих категорій пацієнтів. Оскільки їх кількість незначна у порівнянні з іншими нозологіями, держава звертає на...

Аліна ДЕМЧИК | Криптовалюта: регулювання, оподаткування, судова та кримінальна практика

Електронні гроші вже не є чимось міфічним чи пов’язаним з футуристичними фільмами. Сьогодні це абсолютно реальний платіжний засіб, яким користуються у всьому світі. Теорія...

Андрій ЗАБЛОВСЬКИЙ | Як новітні технології вирішують глобальні проблеми людства

Останніми роками різноманітні технології та рішення на базі штучного інтелекту (AI) починають активно впроваджуватися також в країнах Африки, в тому числі на рівні реалізації...

Аліна ДЕМЧИК: Отримання прописки онлайн перестане бути міфом?

Реєстрація місця проживання є сьогодні однією з найпопулярніших адміністративних послуг в Україні. В той же час, ця процедура досі лишається однією з найскладніших, що...

Вікторія ТЮТЮННИКОВА | Які права дає нам Закон про ринок землі

З 1 липня 2021 року набирає чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення», який...
- -